NA ODBORNÝ VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU
LETOS DO KAZACHSTÁNU JEN ZA 350 USD I S LETENKOU !

 

Veletrh PATA Travel Mart (PTM), pořádaný mezinárodní asociací Pacific Asia Travel Association (PATA), je tradiční akcí určenou výhradně profesionálům v cestovním ruchu. Každý rok se koná v jiném místě. Veletrh PTM si v roce 2019 odbude svůj už 42. ročník a proti minulým letům od roku 2017 snížil registrační poplatek pro účastníky! PTM19 se uskuteční se v Korme Exhibition Center, multifunkčním veletržním centru v Astaně, hlavním městě Kazachstánu. Poprvé v historii se tak veletrh PTM bude konat ve Střední Asii.    

 logo

 

Prostředí veletrhu PTM tvoří vystavovatelé (nabídkáři) z 32 zemí asijsko-pacifického regionu (loni téměř 400 vystavovatelů) a několik set odborných návštěvníků (nákupčích), kteří přijíždějí na veletrh PTM z celého světa, Evropané z nich tvoří zhruba 35 %. Nabídka pokrývá široké spektrum turistických služeb od národních i regionálních touristboardů přes hotely, letecké společnosti, touroperátory, agentury DMC a MICE až po golf, školy potápění a další outdoorové aktivity. Z geografického hlediska mají v nabídce vždycky významný podíl vystavovatelé ze země konání aktuálního ročníku PTM, nikdy však nechybí početné zastoupení z významných asijských destinací, jako je Čína, Thajsko, Indie nebo Indonésie. Návštěvníci soustřeďují svůj zájem především na dovolenkové produkty (leisure travel), v menší míře na produkty segmentu MICE a speciální služby.

 

PATA TRAVEL MART

18. – 20. 9. 2019

Astana, Kazachstán

 

Veletrh je otevřen i těm účastníkům, kteří nejsou členy asociace PATA. Veškerá jednání bývají vedena v angličtině. PTM každoročně navštěvují jako nákupčí delegáti několika českých a slovenských cestovních kanceláří a agentur. Účastníci si pochvalují přátelskou atmosféru akce. PTM je přínosný nejen pro firmy, které chtějí svůj katalog rozšířit o další zámořské destinace a produkty, ale také pro ty, které v asijsko-pacifické oblasti hodlají začít jako nováčci. Organizace harmonogramu předjednaných schůzek s nabídkáři i další „functions“ programu poskytují účastníkům širokou platformu pro jednání nejen s vystavovateli, ale i ostatními návštěvníky veletrhu. PTM umožňuje přímý přístup na rychle rostoucí trhy cestovního ruchu v Asii, získání neocenitelných osobních kontaktů, výměnu názorů a informací se zkušenými odborníky. 

 

Video-reportáž z veletrhu PTM18 v Malajsii

 

Většina účastníků také před veletrhem PTM anebo po něm využívá vícedenních fakultativních výletů pro lepší poznání destinace konání akce. Někteří si doprovodný program organizují sami, jiní využívají nabídek organizátora veletrhu. Astana je mladé hlavní město, které se pyšní především moderním urbanistickým pojetím japonského architekta Kišó Kurokawy a novou architekturou: vyhlídková věž monumentu Bajterek se „zlatým vejcem“, třetí největší operní budova na světě, nákupní středisko Chan Šatyr se stanovou střechou od světoznámého britského architekta Normana Fostera, modrá budova Umělecké univerzity aj. Kazachstán je největší vnitrozemský stát na světě, jeho rozloha je 34krát větší než rozloha Česka. Rozsáhlé stepní oblasti se střídají s velkými jezery (Kaspické moře, Aralské jezero, Balchaš) a pasteveckými oblastmi. Na jihu jsou města Almaty a Šimkent východišti do horských systémů Ťan-šanu s nejvyšší horou Kazachstánu Chan Tengri (7010 m n.m.)..

 

PODMÍNKY  ÚČASTI ODBORNÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ (NÁKUPČÍCH)

 

 

Cena registrace

pro členy PATA

Cena registrace

pro nečleny PATA

do 30. 6. 2019

 

Balíček zahrnuje:

Balíček A

250  USD

350 USD

 viz níže

 

Balíček B

200  USD

300 USD

 totéž co balíček A 

 kromě letenky

Balíček C

150  USD

250 USD

 totéž co balíček B

 kromě ubytování

Balíček A zahrnuje: zpáteční letenku do/z Astany ekonomickou třídou, transfery mezi letištěm, hotelem a místem jednání, 4 noci ubytování v Astaně, registrační poplatek a vstup na programy pro účastníky (sponzorované obědy a večerní recepce). Balíček A může být přiznán pouze prvnímu nákupčímu z přihlášené firmy. Balíčků A je limitované množství, proto je třeba přihlásit se nejpozději do 30. června 2019. Kvalifikovaní nákupčí musí během veletrhu absolvovat povinný počet 30 pracovních schůzek podle harmonogramu, který si předem sami sestaví podle svého zájmu a nabídky vystavovatelů. Uvedená tabulka platí pro prvního nákupčího z přihlášené firmy (primary buyer), výše registračního poplatku pro druhého nákupčího (secondary buyer) je k dispozici v podrobnější tabulce zde

Letenky zařizuje organizátor veletrhu na základě požadavků účastníků prostřednictvím oficiálního dopravce Air Astana nebo proplácí individuálně zakoupené letenky účastníků až do výše stanoveného limitu. Přihlášení účastníci budou včas informováni a instruováni.

Podrobnosti o veletrhu PTM19 naleznete v brožuře, která je ke stažení ZDE (pdf)

ON-LINE REGISTRACE nákupčích probíhá ZDE
DŮLEŽITÉ: pro hladký průběh přihlášení jako „kvalifikovaný nákupčí“ a přiznání výše uvedených registračních poplatků je potřeba na druhé straně on-line formuláře (Step 1) nahoře do políčka „Reference code for special group“ napsat kód REI50887 a pak odkliknout „Submit“.

 

IMG-20180921-WA0014

         Čeští účastníci PTM 2018 na Langkawi, Malajsie 

 

Předchozí ročníky veletrhu PATA Travel Mart, v nichž jsme koordinovali účast z ČR a SR

2018  Langkawi, Malajsie
2017  Macao, Čína
2016  Jakarta, Indonésie
2015  Bangalore, Karnatáka, Indie
2014  Phnom Penh, Kambodža
2013  Chengdu, Sečuán, Čína
2012  Manila, Filipíny
2011  New Delhi, Indie
2010  Macao, Čína
2009  Hangzhou, Zhejiang, Čína
2008  Hyderabad, Andhrapradéš, Indie
2007  Nusa Dua, Bali, Indonésie
2006  Hong Kong, Čína

 

Kontakt pro další informace

 

ZPĚT