NA ODBORNÝ VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU
LETOS DO MALAJSIE JEN ZA 350 USD I S LETENKOU !

 

Veletrh PATA Travel Mart (PTM), pořádaný mezinárodní asociací Pacific Asia Travel Association (PATA), je tradiční akcí určenou výhradně profesionálům v cestovním ruchu. Každý rok se koná v jiném místě. Veletrh PTM v roce 2018 slaví svůj 41. ročník a proti minulým letům od loňska snížil registrační poplatek pro účastníky! PTM18 se uskuteční se v Mahsuri International Exhibition Centre (MIEC), multifunkčním kongresovém centru na největším z 99 ostrovů souostroví Langkawi, které je považováno za nejkrásnější a nejlépe vybavenou přímořskou oblast v Malajsii.   

 

Langkawi_sky_bridge

Prostředí veletrhu PTM tvoří vystavovatelé (nabídkáři) z 37 zemí asijsko-pacifického regionu (loni téměř 500 vystavovatelů) a několik set odborných návštěvníků (nákupčích), kteří přijíždějí na veletrh PTM z celého světa, Evropané z nich tvoří zhruba 30 %. Nabídka pokrývá široké spektrum turistických služeb od národních i regionálních touristboardů přes hotely, letecké společnosti, touroperátory, agentury DMC a MICE až po golf, školy potápění a další outdoorové aktivity. Z geografického hlediska mají v nabídce vždycky významný podíl vystavovatelé ze země konání aktuálního ročníku PTM, nikdy však nechybí početné zastoupení z významných asijských destinací, jako je Čína, Thajsko, Indie nebo Indonésie. Návštěvníci soustřeďují svůj zájem především na dovolenkové produkty (leisure travel), v menší míře na produkty segmentu MICE a speciální služby.

 

PATA TRAVEL MART

12. – 14. 9. 2018

Langkawi, Malajsie

 

Veletrh je otevřen i těm účastníkům, kteří nejsou členy asociace PATA. Veškerá jednání bývají vedena v angličtině. PTM každoročně navštěvují jako nákupčí delegáti několika českých a slovenských cestovních kanceláří a agentur. Účastníci si pochvalují přátelskou atmosféru akce. PTM je přínosný nejen pro firmy, které chtějí svůj katalog rozšířit o další zámořské destinace a produkty, ale také pro ty, které v asijsko-pacifické oblasti hodlají začít jako nováčci. Organizace harmonogramu předjednaných schůzek s nabídkáři i další „functions“ programu poskytují účastníkům širokou platformu pro jednání nejen s vystavovateli, ale i ostatními návštěvníky veletrhu. PTM umožňuje přímý přístup na rychle rostoucí trhy cestovního ruchu v Asii, získání neocenitelných osobních kontaktů, výměnu názorů a informací se zkušenými odborníky. 

Langkawi_Pantai_Cenang_3

Většina účastníků také před veletrhem PTM anebo po něm využívá vícedenních fakultativních výletů pro lepší poznání destinace konání akce. Někteří si doprovodný program organizují sami, jiní využívají nabídek organizátora veletrhu. Langkawi nabízí bohatý turistický program jako vůbec první Globální Geopark zapsaný na seznam UNESCO v jihovýchodní Asii: krasové jevy vč. jeskyní, geologické formace až 550 milionů let staré, nálezy fosílií atd. Pro lepší poznání geomorfologie i přírody slouží lanovka Langkawi SkyCab s dechberoucím výhledem na Andamanské moře a vlastní ostrov, vyhlídkové plošiny i stezka korunami stromů. Infrastruktura ostrova zahrnuje moderní letiště, které poskytuje přípoje na mezinárodní lety přes Kuala Lumpur a Singapur. Malajská pevnina nabízí další možnosti výletů do přístavů Malakka s její koloniální historií nebo Georgtownu na ostrově Penang s památkami čínského osídlení (obojí zapsáno do světového dědictví UNESCO), na čajové plantáže v Cameron Highlands s britskou tradicí nebo za pamětihodnostmi metropole Kuala Lumpur (hinduistická poutní jeskyně Batu, Park motýlů, Chinatown aj.). 

 

PODMÍNKY  ÚČASTI ODBORNÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ (NÁKUPČÍCH)

 

 

Cena registrace

pro členy PATA

Cena registrace

pro nečleny PATA

do 30. 6. 2018

 

Balíček zahrnuje:

Balíček A

250  USD

350 USD

 viz níže

 

Balíček B

200  USD

300 USD

 totéž co balíček A 

 kromě letenky

Balíček C

150  USD

250 USD

 totéž co balíček B

 kromě ubytování

Balíček A zahrnuje: zpáteční letenku do/z Langkawi ekonomickou třídou, transfery mezi letištěm, hotelem a místem jednání, 4 noci ubytování v Langkawi, registrační poplatek a vstup na programy pro účastníky (sponzorované obědy a večerní recepce). Balíček A může být přiznán pouze prvnímu nákupčímu z přihlášené firmy. Balíčků A je limitované množství, proto je třeba přihlásit se nejpozději do 30. června 2018. Uvedená tabulka platí pro prvního nákupčího z přihlášené firmy (primary buyer), výše registračního poplatku pro druhého nákupčího (secondary buyer) je k dispozici v podrobnější tabulce zde. Kvalifikovaní nákupčí musí během veletrhu absolvovat povinný počet 30 pracovních schůzek podle harmonogramu, který si předem sami sestaví podle svého zájmu a nabídky vystavovatelů. 

Letenky zařizuje organizátor veletrhu na základě požadavků účastníků prostřednictvím oficiálního dopravce nebo proplácí individuálně zakoupené letenky účastníků až do výše stanoveného limitu. Přihlášení účastníci budou včas informováni a instruováni.

Podrobnosti o veletrhu PTM18 naleznete v brožuře, která je ke stažení ZDE (pdf)

ON-LINE REGISTRACE nákupčích probíhá ZDE
DŮLEŽITÉ: pro hladký průběh přihlášení jako „kvalifikovaný nákupčí“ a přiznání výše uvedených registračních poplatků je potřeba na druhé straně on-line formuláře (Step 1) nahoře do políčka „Reference code for special group“ napsat kód REI50887 a pak odkliknout „Submit“.

 

čeští účastníci PTM 2013

         Čeští účastníci PTM 2013 v Chengdu, Čína

 

Poslední předchozí ročníky veletrhu PATA Travel Mart

2017  Macao, Čína
2016  Jakarta, Indonésie
2015  Bangalore, Karnatáka, Indie
2014  Phnom Penh, Kambodža
2013  Chengdu, Sečuán, Čína
2012  Manila, Filipíny
2011  New Delhi, Indie
2010  Macao, Čína
2009  Hangzhou, Zhejiang, Čína
2008  Hyderabad, Andhrapradéš, Indie
2007  Nusa Dua, Bali, Indonésie

 

Kontakt pro další informace

 

ZPĚT