NA ÚVODNÍ STRÁNKU     Resize of CZ        SKIP INTRO GB

AKTUÁLNÍ PŘÍSPĚVKY

 

16. 11. 2020

Česká zabijačkaResize of P1160069

Zabijačka patří už po generace k vesnickému folkloru Čech i Moravy. Pro účastníky a pozvané hosty je to vždycky společenská událost a pamětihodný zážitek. Fotoreportáž nás provede bouráním čuníka krok po kroku (zde).

  

 

18. 10. 2020

Zámky na LoiřeChâteau_de_Cheverny_Angle_Shot

Krátký článek o královských a šlechtických sídlech na středním toku francouzské Loiry jako svébytném cestovatelském útvaru. Se seznamem nejvýznamnějších zámků přístupných veřejnosti (zde).

  

 

1. 9. 2020Chichen Itza, Mexiko

Aktuální pozvánka na cestovatelská promítání

září 2020 – leden 2021

Program a termíny nejbližších akcí

 

 

6. 8. 2020logo PATA

Veletrh cestovního ruchu PATA Travel Mart (PTM)

Veletrh je akcí B2B, tedy určený pouze profesionálům v cestovním ruchu. Kvůli pandemii koronaviru se letos poprvé uskuteční ve virtuální podobě.

Detailní informace a podmínky účasti ve virtuálním veletrhu PTM 2020, který se bude konat 23. – 27. září, naleznete ZDE.

 

15. 3. 2020Resize of achnaton 2

Met a Glassův Achnaton 

Článek o sezóně operních představení v newyorské Metropolitní opeře a jejich přenosech do českých kin. Recenze strhující inscenace opery Achnaton amerického skladatele Philipa Glasse zde.

 

  

13. 1. 2020Resize of IMG_1243

Valdštejnské slavnosti

Ročník 2019 se konal uprostřed léta v Chebu. Kostýmovaná historická slavnost se vrací do doby vévody Albrechta z Valdštejna a žije jí celé město (fotoreportáž).

 

 

 

STÁLE  AKTUÁLNÍ

Autem po Indii: proč s řidičem? 

Naše partnerská webová stránka Autem po Indii není, bannerjak by se mohlo zdát, stránkou cestovatelskou, nýbrž nabídkou snadnějšího cestování pro individuální turisty a služební cesty. Ukázka z textů této stránky vysvětluje, proč je v přelidněné Indii lepší jezdit autem s indickým řidičem než hromadnou dopravou.

 

 

PŘESKOČIT NA ÚVODNÍ STRÁNKU

 

 

 

Licence Creative Commons
Text a foto, jehož autorem je Aleš Krejčí / World Trend, podléhá licenci Creative Commons 4.0.